Najlepsza metoda nauki języka angielskiego i rosyjskiego

Ksiazki angielski rosyjski

Czy Ty również próbujesz nauczyć się jakiegoś języka obcego, ale coś Ci to nie wychodzi? Czy próbowałeś już wielokrotnie różnych metod, ale bez skutecznie? Te pytania brzmią trochę jak z reklamówki taniej reklamy, jednak ja nie chcę Ci dzisiaj nic sprzedać. Chciałabym Ci opowiedzieć o moich metodach na naukę języków, o których wcześniej nie wiedziałam. Przez co niepotrzebnie zmarnowałam wiele pieniędzy.

Odkąd pamiętam chciałam nauczyć się języka angielskiego, niemieckiego a później też rosyjskiego, ale bez zadawalających skutków. W czasach szkolnych sądziłam, że zdołam się nauczyć języka na lekcjach. Niestety myliłam się bardzo. Co z tego, że miałam świetne oceny, zdałam dobrze maturę, jak w trakcie pracy jako opiekunka w Niemczech nie bardzo potrafiłam powiedzieć jakiekolwiek zdanie bez analizy przypadków, rodzajników i innych tam bardzo nieznaczących kwestii. W ciągu dwóch miesięcy pracy u Naszego zachodniego sąsiada nauczyłam się więcej niż przez 9 lat nauki w szkole. Jasne, super, że miałam już jakieś podstawy, znałam pewne reguły, ale to nie był zestaw umiejętności, który pozwoliłby mi na swobodną komunikację. Myślałam, że może jak wyjadę na wymianę polsko-niemiecką lub polsko-niemiecko-francuską to się też czegoś nauczę… niestety i tutaj się rozczarowałam. Pieniądze zarobione w Niemczech częściowo wydałam na kursy językowe w Profi Lingua, czy w Empik School, ale powiedzmy sobie szczerze, przy nieregularnym i nieprzewidywalnym stylu życia regularność zajęć się u mnie kompletnie nie sprawdziła.

Z językiem angielskim stawiałam sobie równie ambitne cele. Najpierw 2 lata nauki w liceum, potem kurs językowy w SpeakUp w Warszawie, na którym więcej mnie nie było, jak byłam. Następnie pół roku nauki z pakietu językowego z firmy. Potem kurs językowy w Australii, na którym regularnie uczęszczałam na zajęcia, spędzałam dużo czasu z Francuzami, Hiszpanami i Szwajcarami. W Brisbane miałam okazję uczyć się od rodziny, która mnie gościła. Przez trzy tygodnie w końcu zrozumiałam w jaki sposób najszybciej się tego języka nauczę.

Poprzez rozmowę i słuchanie.

Ukraińskiego i rosyjskiego uczyłam się od pracowników firm podwykonawczych. To oni wskazywali J mi zwroty i wyrażenia, które mogą mi się przydać w pracy, poprawiali moje błędy, motywowali do dalszej pracy. Dlatego też naturalnie przyszło mi skorzystanie z oferty mojej ówczesnej firmy nauki języka rosyjskiego. Wyzwanie przyjęłam pod warunkiem, że lekcje będą odbywać się online. Tak oto rozpoczęłam kurs przez Skype ze Swietlaną. Powiedzieć, że byłam zdumiona jak szybko można nauczyć się języka przez Internet to powiedzieć nic.

Jakie są według mnie zalety nauki przez Internet?

  • Bezpośredni kontakt z prowadzącym, face to face na wizji.
  • Elastyczność co do godzin zajęć. Uczę się wtedy, kiedy chcę i mogę, ustalam osobiście godzinę zajęć z prowadzącym.
  • Brak marnowania czasu na dojazd i powrót, co w Warszawie oznacza -2 godziny z życia.
  • Brak szukania miejsca do spotkań, mogę się uczyć w piżamie z poziomu pokoju, ławki w parku, posadzki na budowie.
  • Tańsze lekcje. Jasne, w szkole językowej można zapłacić 20zł za lekcję, jeśli natomiast doliczymy stracone pieniądze ze względu na swoje nieobecności i koszty transportu to już taki kurs za 1000zł nie wydaje się w cale taką dobrą opcją.
  • Uczę się tyle ile chcę. Mogę 1, 2, 3 razy w tygodniu spędzić nad językiem, nie ma z tym żadnych problemów.
  • Lekcje języka wpisuje sobie w harmonogram dnia, nie podporządkowuje całego dnia pod lekcje, bo po nauce od razu mogę zająć się czymś innym.
  • Stawkę godzinową można indywidualnie ustalić z prowadzącym.
  • Książkę do nauki wybieram sobie sama, taką jaka mi się podoba, przez co mam pewność, że przerobię ją w całości i wykorzystam jej potencjał. W swojej biblioteczce posiadam wiele tytułów z dawnych lat, które nie zostały przerobione nawet w 10%.

 

Mi nauka języków przez Skype kojarzy się wyłącznie z wygodą, oszczędnością czasu, indywidualnym podejściem do moich potrzeb i oczywiście z oszczędnością pieniędzy. Moja siostra przyznała się, że jakiś czas temu nie wierzyła w to, że można nauczyć się języka poprzez wideokonferencje, jednak zmieniła zdanie, gdy usłyszała jak duże postępy zrobiłam podczas rozmowy z jej anglojęzyczną koleżanką.

Jeśli zachęciłam Cię do spróbowania tej metody nauki i chciałbyś zacząć się uczyć, powinieneś wiedzieć, jak istotny jest odpowiedni wybór nauczyciela. Proponuję poszukać tego najlepszego dla Ciebie na stronie: https://www.e-korepetycje.net (nie współpracuje z nimi) możesz tam znaleźć wielu różnych korepetytorów, z bardzo dobrymi opiniami.

Zazwyczaj każdy z tych Internetowych korepetytorów oferuje pierwszą darmową lekcję, w celu zapoznania się z jego metodą nauczania, jest to więc wspaniała okazja do tego, aby sprawdzić, czy dany nauczyciel i opisywana przeze mnie metoda nam odpowiada.

Z serdecznością,

M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *